Jesteś tutaj

SOISONG (UK)

Czym naprawdę jest SOISONG – tego do końca nie wiadomo. Najprawdopodobniejszą wydaje się być teoria, że jest to tajna organizacja, w ramach której doszło do dziwnej muzycznej współpracy dwóch jegomości – zbuntowanego rosyjskiego naukowca Ivana Pavlova i podejrzanego Anglika Petera Christophersona, znanego pod pseudonimem Sleazy. poprzez działanie w organizacji SOISONG, osobnicy ci próbują wykreować nowy sposób uwolnienia się z konwencjonalnych praktyk biznesu muzycznego. Ich manifest artystyczny głosi: „SOISONG musi porzucić większość usankcjonowanych mechanizmów przemysłu muzycznego poprzez ignorowanie wytwórni i dystrybutorów, kampanii promocyjnych, reklam i wywiadów w czasopismach. SOISONG musi przestać szanować granice i konwencje stylów muzycznych.”

Muzycy ci są odpowiedzialni za stworzenie i dystrybucję dziwnego obiektu zwanego xAj3z, charakteryzującego się oktagonalnym kształtem i będącego nośnikiem przedziwnych, nieklasyfikowalnych i niespotykanych wcześniej dźwięków.

Udało poznać się następujące fakty biograficzne pary odpowiedzialnej za ten projekt:

Ivan Pavlov – urodzony w Związku Radzieckim, 7 lat studiów w klasie fortepianu, 10 lat gry na heavy-metalowej i klasycznej gitarze, 2 lata obowiązkowej służby w Armii Czerwonej, 8 lat akustyki na czołowym rosyjskim uniwersytecie, 10 lat tworzenia szwedzkiego oprogramowania,10 lat w COH.

Peter „Sleazy” Christopherson – urodzony w Anglii, 6 lat Hipgnozy, 20 lat pracy na Photoshopie na komputerach Apple, 33 lata w muzyce industrialnej, 23 lata reżyserowania wideoklipów we wszystkich zakątkach globu, 20 lat w Coil.