Jesteś tutaj

ORPHX (CAN, old school set)

Orphx czyli duet: Richi Oddi i  Christina Sealey od prawie trzydziestu lat tworzy wyjątkową fuzję rytmu i noise, umiejętnie łącząc techno z technikami eksperymentalnymi i industrialnymi.  Koncertową przygodę zaczynali od małych klubów i galerii sztuki by z czasem zacząć regularnie występować w świątyniach techno, takich jak Berghain, Tresor i Khidi. Początkowo inspirowali się eksperymentalnym  pograniczem techno i industrialu wykorzystując taśmy szpulowe, sequencery i automaty perkusyjne by z czasem zamienić je na syntezatory modularne.
W ostatnich latach pracowali nad spektaklami audiowizualnymi z wykorzystaniem infradźwięków i wielokanałowych systemów głośnikowych, współpracując z artystą wideo Patrick Trudeau i McMaster University's Institute for Music and the Mind. Ich projekty poboczne to m.in:  Eschaton (Orphx + Ancient Methods), Ontario Hospital (Rich Oddie + Huren), Orphx + JK Flesh (Justin Broadrick) i Oureboros (Rich Oddie + Aron West).Remiksowali m.in:  Front Line Assembly, Nomeansno i Conrada Schnitzlera.
Bez cienia wątpliwości to jedni z pionierów sceny „rhythmic noise”. Na WIF duo ekskluzywnie zaprezentuje swój industrialny "old school set".

https://www.orphx.com