Jesteś tutaj

CULT OF YOUTH (USA)

Cult of Youth to neo folkowo - post punkowy zespół z Brooklynu w stanie Nowy Jork, prowadzony przez Seana Ragona. Ragon to aktywista sceny DIY punkowej i  industrialnej  na wschodnim wybrzeżu. Przez ponad 15 lat, prowadził sklep muzyczny na Brooklynie i wytwórnię o nazwie Heaven Street i Blind Prophet Records.
Początkowo  Cult of Youth był solowym projektem Ragonona i ukłonem muzycznym w stronę Death In June, Current 93 lub innowacyjnej ścieżki dźwiękowej Paula Giovanniego do The Wicker Man. Ostatecznie  Ragon zwerbował stały zespół i podpisał kontrakt z wpływowa wytwórnią Sacred Bones, która wydała kolejne 3 albumy grupy. Tym samy ich styl muzyczny ewoluował. Wczesny neo folk splótł  się z melodyką post punk i transowością post industrialu. Po wyczerpujących trasach koncertowych, w 2015 roku słuch o grupie zaginął. Muzycy jednak nie próżnowali.
Spakowali do starego vana sprzęt studyjny,  instrumenty, torbę psychodelików i wyjechali w góry Vermont bez żadnego sprecyzowanego planu. Przez następne miesiące żyli z dala od internetu, spędzając większość czasu na pracach rolnych, strzelaniu z broni, wędrówkach górskich i nagrywaniu muzyki.  Nowa płyta „With Open Arms” ukazała się w roku 2023 nakładem wytwórni Dominika Fernow (Prurient)  - Hospital Prod  i bez wątpienia jest to opus magnum zespołu. Jak ten materiał sprawdzi się na żywo? Przekonamy się w piątek 03.11 w Sali Gotyckiej podczas jedynego polskiego koncertu grupy.

bancamp