Jesteś tutaj

ZAPRASZAMY NA KONCERT: SAVAGE REPUBLIC (USA)

08.01.2016, godz 20.00 Wrocław, CRK, Jagiellończyka 10c/d


SAVAGE REPUBLIC - Powstała w 1981 roku w Los Angeles grupa Savage Republic już na początku swojego istnienia zasłynęła swoim niekonwencjonalnym podejściem do muzyki alternatywnej i doczekała się miana pionierów art-punka. W swojej twórczości muzycy dokonali połączenia takich stylów jak post punk, tribal industrial i szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej. Ten undergroundowy fenomen, jakim stał się zespół, był znany z niecodziennych miejsc, w których występowali na żywo – były to odludne pustynne lokacje, opuszczone fabryki, obskurne parkingi i podejrzane bary – zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych jak i Europy, gdzie grali z takimi luminarzami jak Einstürzende Neubauten, Minutemen, Sonic Youth czy Live Skul
l. Ich muzyka to mieszanka intensywnych, plemiennych rytmów wykuwanych za pomocą różnego rodzaju „instrumentów” rodem ze złomowiska (płonące beczki, sprężyny, kawałki blachy) przenikających przez pajęczynę przesterowanych charakterystycznie gitar, morderczego basu i szaleńczo wykrzykiwanych wokaliz. Zawsze stali z dala od muzycznego mainstreamu, mimo to zainspirowali masę zespołów. To na nich wzorowali się Sonic Youth, muzycy Neurosis uważają ich za swoich ojców chrzestnych, a do fascynacji ich brzmieniem przyznali się nawet członkowie REM. Po 8 latach intensywnej działalności grupa zawiesiła działalność, by wznowić ją 16 lat później w 2005 roku, czego ukoronowaniem stało się wydanie nowej płyty pod tytułem 1938. Od tej pory grupa wydała kolejne 2 albumy studyjne" Varvakios" i "Aegan" W obecnej inkarnacji oryginalni muzycy zespołu – Thom Fuhrmann i Ethan Port – występują razem z Alanem Waddingtonem i Kerry Dowling'iem.

support: LOST ROAD (PL)

oraz ... NIESPODZIANKA:)


po koncercie after party:
RADIO YUGOSLAVIA to kasetowe wcielenie Marka Jeżyny, wrocławskiego dja od 11 lat aktywnego na scenie techno/house. Założyciela popularnego w Europie kolektywu Hush Hush Pony, ostatni rok skupionego na nagraniach terenowych, pracą nad muzyką eksperymentalną i wideo.
RADIO YUGOSLAVIA to owoc jego muzycznych wykopków wykonanych podczas tegorocznej podróży po krajach byłej Jugosławii-Marek przegrzebał stragany od serbskiej Gucy po stare targowiska w macedońskim Skopje by stworzyć przekrojowy obraz jugosławiańskiej muzycznej alternatywy lat 80.

bilety: 35 zl  do zakupienia przed koncertem