Jesteś tutaj

ENERGIA DŹWIĘKU # 10

Zapraszamy na 10tą edycję ENERGII DŹWIĘKU
koncerty:
ALLES,
KOMETY,
NAGROBKI,
NIBURU PROJECT,
SYNY,
TRUPA TRUPA

miejsce: KLUB FIRLEJ, GRABISZYŃSKA 54, WROCŁAW
bilety 40/50zł
przedsprzedaż od 14.11 (mail: wiftickets@gmail.com)

info o artystach:
ALLES powstał w 2014 roku. Muzyka duetu to wypadkowa Electro-Punk,Industrial, EBM, Anarchowave z tekstami osadzonymi w stylistyce punk ipost-punk. Zespół zadebiutował płytą "Post" wydaną przez Amerykański label Mecanica Records. Album zebrał dobre recenzję zarówno w Polsce jak i zagranicą. Płyta często była okareślana jako "powiew świeżości" na scenie electro-minimal-synth. Kolejnym wydawnictwem był singiel zatytułowany "Union" zawierający utwory "Aparat" i "Utopia". Rok 2016 Alles rozpoczął od wydania "Together we are alles"(Antena Krzyku). Płyta zawiera utwory grup:Dezerter, Apatia, Post Regiment, Guernica y Luno w "nowych" elektronicznycharanżacjach. W Listopadzie ukazał się drugi album grupy pt. "Cultura"

https://allesband.bandcamp.com/

:::::::::
KOMETY uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii - Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się już debiutancki mini-album "Komety" z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly. O bohaterach miasta, outsiderach, nocnych wagabundach oraz o swojej samotności Lesław śpiewał i w Partii, i w Kometach wielokrotnie. Najczęściej w przebojowy sposób. Na "Via Ardiente", uważanej przez wielu fanów za najsmutniejszą płytę Komet, znalazły się takie evergreeny jak "Bezsenne noce" i "To samo miejsce". Ceniona "Akcja V1" przyniosła piosenkę "Spotkajmy się pod koniec sierpnia", jeden najpiękniejszych polskich utworów inspirowanych twórczością The Smiths. Z kolei wydana w 2011 roku płyta "Luminal" zmieściła antykorporacyjną "Karolinę" i przejmującą, utrzymaną w klimatach Motown, balladę "Mogłem być tobą". Album "Paso Fino" z roku 2014 wydaje się być najbardziej dojrzałą i przemyślaną propozycją zespołu. W piosenkach pojawiło się więcej optymizmu i... przyrody. Promujący wydawnictwo singiel "Bal nadziei" to wręcz hymn poszukujących miłości na przekór przeciwnościom losu. Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu "The Story of Komety"; zawierającego największe przeboje zespołu. Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji. Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

http://www.komety.com/

::::::::
Duet NAGROBKI tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noize, zimną falę, a nawet wczesny black metal.
Do tej pory zespół Nagrobki miał okazję prezentować swoje utwory na żywo m.in. na katowickim Off'ie, łódzkim Domoffon'ie, krakowskim Unsound'zie czy poznańskim Springbreak. W lutym 2016 zespół Nagrobki otrzymał nagrodę pomorskiej Gazety Wyborczej Sztorm roku w dziedzinie kultury.
O płycie Stan Prac:
"Stan Prac" to druga płyta gdańskiego duetu Nagrobki, który tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) iAdam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie oraz zgodnie z tym do czego przyzwyczaili na swoim pierwszym wydawnictwie "Pańskie Wersety" z roku 2014 – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noiz, zimną falę, a nawet bardzo wczesny black metal. Wszystko to wymieszane z improwizującą sekcją dętą, którą gościnnie stworzyli: Mikołaj Trzaska (saksofony), Tomasz Ziętek (trąbka), Michał Bunio Skrok (puzon, trąbka). Podobnie jak na debiutanckiej płycie Nagrobków również na nowym wydawnictwie zespołu ważnym gościem jest Olo Walicki, który zagrał w kilku piosenkach m.in.: na kontrabasie, gitarze basowej i organach, a przede wszystkim na „stole do piłkarzyków”. Płyta zawiera piosenki, które są rozszerzoną i przearanżowaną wersją repertuaru znanego z
surowych koncertów duetu. Ci którzy słyszeli Nagrobki na żywo mogą być nieco zaskoczeni, ale raczej nie rozczarowani.

http://www.facebook.com/zespolnagrobki

::::::::
NIBURU PROJECT – Michał Litwiniec i Tomek Niewiadomy, duet nieuleczalnych optymistów. Koncertują i pracują na płaszczyźnie muzykoterapii i leczenia dźwiękiem, wykorzystując wiele archaicznych instrumentów. W każdy nów i pełnie księżyca prowadzą Kąpiele w Gongu, czyli seanse relaksacyjne w wibracji gongu.
Zespół, działa we Wrocławiu od 7 lat i przez ten czas zagrał ponad 160 koncertów.Pierwotną ideą założenia grupy było tworzenie sesji muzyczno-relaksacyjnych, zwanych także "masażem dźwiękiem", „relaksacyjną kąpielą” w dźwiękach instrumentów archaicznych/pierwotnych. Sesje, poprzez specyfikę gongów i towarzyszącego im instrumentarium, wspierają globalną i szeroko rozumianą świadomość kulturowo-ekologiczną. Idea skierowana jest do wszystkich osób, bez względu na płeć, wyznanie czy narodowość. Wszystkie sesje – koncerty organizowane są na rzecz pokoju na świecie, odbywają się zarówno w salach koncertowych jak i w plenerze. Muzyka, dobór instrumentów oraz terminy koncertów uzależnione są od kalendarza księżycowego i ogólnie można je podzielić na trzy grupy: pełnia, nów, przesilenie.
Obecnie Niburu Project funkcjonuje przede wszystkim jako koncertujący zespół muzyczny, którego wartość artystyczna została już wielokrotnie doceniona. Nasze koncerty odbywały się w całej Polsce i za granicą .Z ostatnich: Festiwal Wody w Wolimierzu (lipiec 2015); udział w międzynarodowym projekcie “Gong Caravan of Peace” w Zadarze, gdzie przy akompaniamencie morskich organów zagrało ponad 30 muzyków z całego świata (sierpień 2015); codzienne występy na wyspie Pashman w Chorwacji (coroczna dwutygodniowa rezydencja artystyczna od 2010 r.); Jubileusz Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie (wrzesień 2015) - tu Niburu Project wystąpił razem z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Bonarka.

https://www.facebook.com/Niburu-Project

::::::::::
SYNY :Duet utworzony w 2014 roku przez producenta 1988 oraz rapera, tekściarza i producenta Roberta Piernikowskiego. Ich debiutancki album Orient wydany został w 2015 roku przez niezależną wytwórnię Latarnia.Orient jest płytą niejednoznaczną, pełną strzępów zdań i słów, skojarzeń, błędów językowych i klisz tworzących złożone obrazy. Ta płyta to esencja wyciśnięta z tego, co w rapie najciekawsze - płyta brudna, szczera i spontaniczna, ale tworzona niemal z filmowym wyczuciem - na koncertach przybierająca energiczną, lecz hipnotyzującą zarazem formę która w połączeniu z synowską charyzmą wciąga od początku do końca.

Od momentu debiutu Syny zagrały dziesiątki koncertów w Polsce i zagranicą, występując m.in. na festiwalach Nowa Muzyka, Unsound, Up To Date, gdańskiej edycji Boiler Room oraz wielu innych zdobywając sporą rzeszę wiernych fanów. Duet aktualnie pracuje nad nowym materiałem, a Orient doczeka się niebawem edycji winylowej (2016-07-15)

http://asfaltshop.pl/product/6459-syny-orient-2lp

::::::::::
TRUPA TRUPA to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (w katalogu m.in. Tashi Dorji, Mats Gustafsson, Katie Gately, Father Murphy). Efektem współpracy jest bardzo dobrze przyjęty przez polską i zagraniczną krytykę album Headache. Od 2016 roku zespół związany jest również z francuską wytwórnią Ici d'ailleurs (w katalogu m.in. Yann Tiersen, Matt Elliott/The Third Eye Foundation, Stefan Wesołowski), która wydała zremasterowaną wersję Headache na płycie winylowej. Zespół Trupa Trupa wystąpił w legendarnym londyńskim klubie Cafe OTO (2016), na antenie największej na świecie telewizji muzycznej Boiler Room (2016), a także na najważniejszych polskich festiwalach - Open'er Festival (2015, 2012), OFF Festival (2013), Ars Cameralis (2013) i Soundrive Festival (2014). Koncerty zespołu są emitowane również na antenie TVP Kultura (od 2012 roku). Trupa Trupa za album Headache została zgłoszona do Paszportów Polityki. Zespół jest dwukrotnym laureatem nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej SZTORM ROKU za album LP i album ++, laureatem nagrody muzycznej DOKI w kategorii Artysta Roku oraz laureatem nagrody Splendor Gedanensis za album Headache. Trupa Trupa została również nominowana do Nagrody Aktivista w kategorii Artysta Roku za album ++ oraz do Nagrody Pomorskie Sztormy za album Headache.

O HEADACHE

Jeden z najważniejszych muzycznych dziennikarzy świata Sasha Frere-Jones na łamach LA TIMES uznał Headache za jedną z najlepszych płyt 2015 roku, a Trupę Trupa jednym z najlepszych zespołów rockowych na świecie: „One of the best rock bands doing business now is from Gdansk, Poland. The lead singer of Trupa Trupa is poet Grzegorz Kwiatkowski, who sings (and speaks, sometimes) in English. The band recalls a less woozy version of Dungen, another band who know their ’60s psychedelia but don’t sound like thirsty revivalists. Kwiatkowski leans into the conversational loopiness of Syd Barrett and the band flowers behind him. Beauty and intensity get equal space here.”

Sasha Frere-Jones, Los Angeles Times

„This is incredible work. The result is their first moment of true greatness.”

The Quietus

„It’s 2015, everyone, and did you hear? Bands are back in a big way, and Trupa Trupa is hands-down among the very best of them.”

http://www.trupatrupa.com/

SYNY, TRUPA TRUPA, KOMETY, ALLES, NIBURU PROJECT