Podwodny Wrocław 2014

27.06 - Browar Mieszczański

28.06 - rzeka Odra - rejsy 4-ma statkami

O FESTIWALU

Ideą festiwalu jest prezentacja szerokiego spektrum wrocławskiej sztuki – począwszy od koncertów, poprzez wystawy, performance, spektakle, pokazy video art, instalacje, pokazy mody, warsztaty i prezentacje sceny literackiej. Festiwal Podwodny Wrocław to platforma na której spotykają się najbardziej charakterystyczni a także zaangażowani i indywidualni artyści ze środowiska twórczego Wrocławia, twórcy o charyzmatycznych osobowościach realizujący swoje idee artystyczne na wielu płaszczyznach, nie przynależąc do dyktatu żadnego medium tworzących swą sztukę. Festiwal Podwodny Wrocław ma za zadanie kreować Wrocław jako jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Tegoroczna edycja festiwalu oparta została na koncepcji umieszczenia poszczególnych działań artystycznych na pokładach pływajcych po Odrze statków wycieczkowych wynajętych specjalnie na ta okazję. W ciągu całego dnia odbędzie się 25 rejsów, każdy trwający 1-1,5h rejs jest odzielną propozycją programową (spektakl teatralny, koncert, wystawa, pokaz mody, zajęcia dla dzieci, spotknie poetyckie, pokaz filmowy). Po rejsach odbędzie sie wspólne ognisko w przystani za ZOO. Dzień wcześniej działania festiwalowe będą miały miejsce na lądzie na terenie Browaru Mieszczańskiego.

27.06.2014 (PIĄTEK)
PODWODNY WROCŁAW w BROWARZE MIESZCZAŃSKIM
Browar Mieszczański ul. Hubska 44-48

PROGRAM:

SCENA MUZYCZNA
18.00 CPN
19.00 Motorgrado
20.00 F.A.N.T
21.00 Lech Janerka\
23.00 Absta
24.00 Bellrock

SCENA SZTUKI BROWAR kurator Marcin Wiktorski

Postawy – pokonkursowa , ogólnopolska wystawa malarstwa.
Wystawa rzeźby "Do siedmiu razy sztuka" młodych twórców z Katedry Technik Rzeźbiarskich Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Hubert Bujak Camera obscura- ciemny pokój.
Anna Bujak-Los rzeczy żywych.
Katarzyna Wołodkiewicz wystawa malarstwa.
ALTER.NACJA, inicjatywa oddolna w składzie:
- Łukasz LookGawron Gawroński ( zdjęcia ),
-Tomek Tekturka Spera ( wideo / vj live act ),
- Łukasz Phattcut Gołąbek ( muzyka / sound fx )

SCENA TEATRALNA

20.00 Teatr Sparowani-spektakl „Złap mnie”
Opowieść o bólu, który uzależnia."Złap mnie" Teatru Sparowani

SCENA FOTO kurator Marcin Wiktorski

Bartosz "NinoVeron" Brudek- „Kobiety moich marzeń” – akty -fotografie
Łukasz Gawroński-"I like my I"-wystawa fotografii komórkowej
Żywe emocje-Akt w klasycznej odsłonie. -wystawa pokonkursowa ogólnopolskiego konkursu fotografii aktu.
Polaroid - kawałek prawdy- Wystawa grupy artystycznej Nowinart
Prezentacja fotografii i wideo przeglądu fotografii otworkowej OFFO Grupy Twórcze i wystawy zbiorowe
Dominika Kustosz – „Różnorodność”

SCENA FASHION: Kurator AGA MAGERLE
20.30 "DZIEWCZYNY Z MORSKIEJ GŁęBINY" fashion happening by LADY WROCŁAW

28.06.2014 /SOBOTA
PODWODNY WROCŁAW NA FALACH ODRY -REJSY STATKAMI:
bilet na rejs 15 zł
..................................................................

Statek Nereida, Przystań Zwierzyniecka
kurator: INDUSTRIAL ART

13:45-14:45
performance muzyczno-kulinarny:
JEDZENIE DO RZECZY /DUET SPONTANICZNY
Olga Kunicka i Agnieszka Skórska
Spotkanie autorskie z Maciejem Tarankiem
DJ Romek Rege
FILMOWA SCENA NIEZALEŻNA

15:00-16:30
koncert-performance:
DAREK ORWAT -My z kosmosu
koncert:
Chain Smokers & Andrzej Sosnowski
DJ Romek Rege
FILMOWA SCENA NIEZALEŻNA

16:45-18:15
koncert:
NATALIA LUBRANO
Performance Adama Kaczanowskiego
PROJEKCJE FILMOWE :
FILMOWA SCENA NIEZALEŻNA-WROCŁAW
DJ Romek Rege

18:30-20:00
koncert:
FOLIBA
spotkanie autorskie z Agnieszką Wolny – Hamkało
PROJEKCJE FILMOWE ŁYŻKA CZYLI CHILLI
DJ Romek Rege
FILMOWA SCENA NIEZALEŻNA

20:15-21:45
koncert +performance:
BOSKIE TORSY- ŁYŻKA CZYLI CHILLI
KAMAN
PROJEKCJE FILMOWE Z KOLEKCJI WRO
DJ Romek Rege

22:00-24:00
koncert:
KORMORANY

projekcje filmowe:
Katedra Sztuki Mediów ASP

DJ Romek Rege

Na statku wystawa instalacji „WYTOPIENI 2” : Robert Lenard Bachman
..................................................................

Statek WIKTORIA, Przystań za ZOO
kurator : INDUSTRIAL ART

17:20-18:35
koncert:
GRADU MINIMO
Odbijanie wierszy na pieczątkach (Magazyn Cegła nr 24)
DJ MARCEL

18:50-20:20
koncert:
SYNAPTINE
promocja 28 nr Magazynu Cegła "Na granicy"
DJ Marcel

20:35-22:05
koncert:
"THE NIGHT" - tribute to MORPHINE
spektakl:
TEATR AD SPECTATORES pt. „EGZORCYTA”
DJ Marcel

22:20-24:00
Muzyczny performance multimedialny, koncert:
Andrzej DUDEK-DÜRER-TRANSMITER ENERGII II
MIROSŁAW RAJKOWSKI " Pieśń pierwszej sylaby pierwszego Słowa"
spektakl:
TEATR AD SPECTATORES pt „EGZORCYTA”
DJ Marcel
..................................................................

Statek GOPLANA: Przystań Kardynalska

KALAMBUR i SCENA SZTUKI INTERMEDIALNEJ
kurator: Kalambur; Michał Litwiniec
kurator: Scena Sztuki Intermedialnej; Małgorzata Kazimierczak

Koncerty:

15.00 -16.30
koncert:
DIXIE TIGERS BAND

17.00 -18.30
koncert:
CZERWIE CZARNE PRZYJACIOŁY

19.00-20.30
koncert:
PIOTR DAMASIEWICZ & FLESH MACHINE

19.00 Na Statku Goplana wraz z Kalamburem :
SCENA SZTUKI INTERMEDIALNEJ z wystawą "FLAGI SZTUKI 2"
/mobilna wystawa, pokazy, performance/
Artyści: Magda Grzybowska, Krzysztof Skarbek, Grażyna Jaskierska, Marek Sienkiewicz, Anna Maria Kramm, Max Seibald, Daria Milecka, Michał Staszczak, Krystyna Szczepanik, Waldemar Marian Kuczma, Maciek Albrzykowski, Malena Saj, Barbara Starzyńska, Inga Silskaka, Małgorzata Kazimierczak, Barbara Ropelska, Małgorzata Rell, Marianna Podgórska Chrostek, Beata Bols, Elżbieta Sulecka, MC Salus, Marek Marchwicki, Urszula Śliz, Jurek Starzyński, Magdalena Kuczma, Martyna Woźnica, Jan Chrostek, Adam Grudzień.

Pokazy, zdarzenia, działania performance na statku:
"Żywe flagi – powidoki nieistniejącego teatru GDT"
Zdarzenie parateatralne / Barbara Ropelska & grupa artystów/
"Łódka Bols"
Działanie performance na wodzie; /Beata Bols, Elżbieta Sulecka/
"To nic nie znaczy"
Działanie performance z wykorzystaniem alfabetu semaforowego
/ Martyna Woźnica, Jan Chrostek/

21.00 – 22.22
koncert:
ZAPASKA

22.50 – 00.00
koncert:
BAJZEL
..................................................................

REJSY DLA DZIECI:

Statek WIKTORIA, Przystań za ZOO
Kurator: INDUSTRIAL ART, MAŁY ARTYSTA

REJSY DLA DZIECI:
13:45-14:45
14:55-15:55
16:05-17:05

TEMATYKA STATKU : WIELKA WYPRAWA DO KRAINY MAGII I CZARÓW:

Zabawa odbywa się w baśniowej atmosferze przygód, tajemnic i niespodzianek.

oraz:
WYSTAWA PRAC DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 71 we Wrocławiu
Projekcje filmowe Dziecięcej Wytwórni Filmów działającej przy Galerii Entropia.
Kurator: Alicja Jodko.

Statek DRIADA, Przystań Zwierzyniecka
Kurator: INDUSTRIAL ART, MAŁY ARTYSTA

REJSY DLA DZIECI:
13:00-14:00
14:10-15:10
15:20 -16:20

tematyka statku: PODRÓŻ PO ŚWIECIE BAJEK
Dzieci spotykają się ze smutnym Panem „Książką”, pytając o powód jego smutnej minki, dowiadują się, że pogubił kartki i pomylił kolejność bajek. Chcąc pomóc mu w ułożeniu poprawnie książki, wścielają się w postaci głównych bohaterów bajek i baśni...

Oraz:
Projekcje filmowe Dziecięcej Wytwórni Filmów działającej przy Galerii Entropia.
Kurator: Alicja Jodko.
..................................................................

FINAŁ PODWODNEGO WROCŁAWIA
kurator: KALAMBUR
22.30 - 4.00,
ŁĄKA ZA ZOO, przy Przystani Zwierzynieckiej

SILENT FIELD DANCES, czyli Cicho Dicho na Trawie
Zagrają w ciszy:
Kanał Niebieski - DJ Roman Rege
Kanał Czerwony - DJ Filip Na Bosaka
Kanał Zielony&Kanał Tajemnic - DJ Matej

PODWODNE OGNISKO

CHILL OUT ROOM przygotowany przez HAPPY BUDDA SHOP i tamże GONGI W NOWIU - NIBURU PROJECT
BAR KALAMBUR - zaskakujące miejsce spotkań i mocy

dodatkowo:

PODWODNA GIEŁDA FONOGRAFICZNA – WYMIANA, SPRZEDAŻ PŁYT, KASET, CZASOPISM MUZYCZNYCH ETC (Przystań za ZOO) OD GODZ. 17:00 do oporu

PODWODNY FLYER