Jesteś tutaj

PODWODNY WROCŁAW 2024

21-22.06.2024

NAJWIĘKSZY WROCŁAWSKI FESTIWAL  LOKALNEJ OFF KULTURY:
 

PROGRAM
KONCERTY na scenie LEŻAKOWNIA:

piątek:
BIELIZNA
PSYCHOFORMALINA
ABRAHAM
SPUK

sobota:
IZZY AND THE BLACK TREES
ATOL ATOL ATOL
POLYC
CLoN
BLUEFACES

SCENA MUZYCZNA KALAMBUR
Klub Browar

piątek:
WITAMINY GRAJĄ „K"
PRZED NAMI KOŃCZĄCA CYKL TAJEMNICZA WITAMINA „K”
Czy Laboratorium uda się odnaleźć dźwięk K? Jak on zabrzmi? Gdzie on jest na skali dźwięków?. Czy wciąż będzie to jeden dźwięk czy najbardziej poszukiwana witamina okaże się multiwitaminą ? Na te i inne zagadnienia postaramy się odpowiedzieć już niedługo w naszym laboratorium w Browarze Mieszczańskim.

sobota:
JAMAN
ASCETIC


SCENA ELEKTRONICZNEJ AWANGARDY 
Sala boczna Leżakowni
piątek:
BLACK MALVE
DER SLAPSTICK TOD
IVAN HALYHA
SUFFER ANXIETY DISORDER

sobota:
GROVE ANEMONE
OWIES
TROTYL
URSATZ

SCENA SZTUKI INTERMEDIALNEJ  
piątek godz. 19.00: wernisaż wystawy: ''Uwaga! KOMUNIKAT"
/wystawa,  projekcje, działania performance/
kurator: Małgorzata Kazimierczak, 
program wystawy wkrótce.


SCENA FOTOGRAFII
wystawy:
I.
Pokazy indywidualne artystów związanych z platformą Dwa Bieguny Fotografii:
Przemysław Gawłowski - "Basic Palette" Piotr Kwit - „Wnetrza”, Paweł Piaskiewicz - „ANO / MONO”, Tomek Zielonka - „Oddaleni”, Krzysztof Drozd - "Substancja", Michał Pietrzak, Olena Matoshniuk, Dorota Skowrońska - „Viva Frida”, Witold Chocholski, Patrycja Szumowska – "Samota".

II. 
Wystawa Wrocławskiej Loży Fotograficznej:Krzysztof Drozd Paweł Krupski Paweł Krzywoń-Majewski Małgorzata Lewandowska Wiktoria Lorek Edyta Peas Agata Rutkowska Sara Ryfczyńska Ada Sawka Magdalena Skomorowska Anna Śliwa Zbigniew Śmiałek Magdalena Szymków Andrzej Walentek

III. 
The Best OF - wystawa zbiorowa platformy Dwa Bieguny Fotografii: Marek Gańko, Agnieszka Przybyłowicz, Viktoriia Tatarenko, Michał Zasina, Kasia Zarychta, Wojtek Piątkowski, Radek Mielecki, Maciej Kalbarczyk, Agnieszka Kryza, Radek Goździelewski,  Grzegorz Kryza, Monika Woźniak, Jarosław Bulzacki, Kasia Choma, Romana Cegielna -Szczuraszek, Bartosz Łagocki

IV. 
Sławek Przerwa-”Twarze Jazzu” - wystawa fotografii

V. Maja Gajewska- wystawa malarstwa: „Fabryka Cudów”

VI. 
OFFO - przegląd prac Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. 
Polscy artyści OFFO: Roman Baran – Brzeg ,Tomasz Bielawski – Krasnosielc ,Szczepan Bonalski – Działdowo, Ryszard Cabała – Zielonki , Monika Cichoszewska – Zębice, Piotr Cieślak – Przystajń , Witold Englender – Jastrzębie-Zdrój ,Adam Fleks – Gdańsk , Tomasz Grzyb – Radom , Paweł Janczaruk – Zielona Góra , Kasia Kalua Kryńska – Warszawa , Grzegorz Kincel – Zielona Góra , Bogdan Kizło – Gdańsk , Marzena Kolarz – Kraków , Marta Kołodziejczyk – Wodzisław Śląski, Antoni Kreis – Chorzów, Zbigniew Król – Warszawa , Paweł Krzywoń-Majewski – Dębowiec, Krzysztof Kubasiewicz – Zielona Góra , Marcin Lilla – Turze , Wiktoria Lorek – Wrocław, Kuba Luboradzki – Warszawa , Zbigniew Ładygin – Zakopane , Grzegorz Matoryn – Bolesławiec , Piotr Merda – Nekla, Magdalena Nowak – Gdynia , Paulina Pidzik – Kraków, Robert Pomichter – Bolesławiec, Ryszard Poprawski – Zielona Góra ,Mirosław Radomski – Kunów ,Dawid Rycąbel – Pielgrzymka ,Piotr Sikora – Aleksandrów Łódzki ,Arek Siuda – Zielona Góra , Wiesława Stasińska – Zielona Góra ,Piotr Szudra – Śmigiel ,Paweł Tomczyk – Kielce ,Magdalena Wanat-Drobisz – Zakopane , Piotr Wiktor Węcławski – Świebodzin ,Anna Wróblewska – Radom
Zagraniczni artyści OFFO: Guillermo Alvarez – Buenos Aires, Argentina ,Julia Belska – Kijów, Ukraina ,Chris Bird – Forres, Szkocja, UK , Kamil Budzyński – Roslin, Szkocja, UK, Anthony Carr – Fort Street, Victoria, CANADA ,David Cundy – Brighton, UK , Arek Golosz – London, UK , Ruth Güse – Detmold, Niemcy , Matthias Hagemann – New York, USA , Jan Hinderson – Karlskrona, Sweden, Markus Kaesler – Heidelberg, Germany , Lena Källberg – Arsta, Sweden , Jefff McConnell – Annandale, USA, Vaidotas Mikšys – Luxembourg, Luxembourg ,Jorma Onkinen – Jyvaskyla, Finland ,Diana Pankova – Den Haag, Nederland ,Pavel Piňos – Jihlava, CR , Justin Quinnell – Bristol, UK , Anton Svrček – Karviná-Mizerov, CR ,Oleksandr Tanasiuk – Lwów, Ukraina ,René Vonk – Breda, Nederland , Peter Wiklund – Hagersten, Sweden , Ksawery Wróbel – Itasca, USA , Maciej Zapiór – Praha, CR

VII. 
Grupy twórcze: 1. „Nights of the Sun” – Anna Ejsmond, Magdalena Wutkowska – České Budějovice, CR, Sędziszów, Polska 
2. Pavlovka Pinhole Festival Retrospective – Chris Bird Participating Artists are: Andriy Bondarenko (Ukraine), Balint Pfiegel (Hungary), Chris Bird (Scotland), Diana Pankova (Denmark), Jeff McConnell (USA), InGa Dinga (Lithuania), Miroslaw Radomski (Poland), Ramunas Danisevicius (Lithuania), Raul Balmaceda (Argentina), Tarjani Antal (Hungary), Yuliia Belska (Ukraine), Michalina Hendrys (Poland), Tomasz Kowalczyk (Poland). Festival Curator: Yuliia Belska, Pavlovka ArtGallery, Kijów 3. Tandem Twórczy „Bóle Głowy Team” – Grzegorz Sidorowicz, Krzysztof Jędrzejczyk – Bolesławiec 
4. Stowarzyszenie Fotograficzne CAMERA – Grzegorz Matoryn. Autorzy fotografii: Dagmara Brzezicka, Paweł Brzezicki, Jarosław Cembrowicz, Iwona Champlewska, Magdalena Gałkiewicz, Paweł Kijewski, Rafał Klimek, Piotr Koza, Krzysztof Łukasiewicz, Katarzyna Matoryn, Grzegorz Matoryn, Magdalena Przydryga, Robert Pomichter, Mariusz Ryż, Piotr Sadowski, Grzegorz Sidorowicz – Bolesławiec
5. Otworkowe ZTF – Grzegorz Kincel, Arkadiusz Siuda – Zielona Góra
6. Artem Koval & Maciej Zapiór – Artem Koval, Maciej Zapiór – Ondrejov, CR
7. „Obszary Warowne” – Janusz Drobisz, Damian Ganszczyk – Zakopane, Zabrze
8. Grupa NS_TEB – Opiekunowie grupy: Ewa Zengel, Bogdan Kiwak: Autorzy Maja Tomasiak, Przemek Skoczeń, Weronika Stabach, Bartosz Podwika, Jakub Zagórowski, Veronika Bielkova, Kaja Kityńska, Julita Iwańska, Martyna Ćwikła, Max Luberda – Nowy Sącz
9. Okazjonalny Tandem Artystyczny – Wiesława Stasińska, Ryszard Poprawski – Zielona Góra
10. „Ceska dirka” – Group of 6 photographers from Czech Republic: Vladimir Skalicky, Stanislav Odvarka, Petr Beran, Petr Vernar, Jan Odehnal, Jan Gottfried. Head of our group is Vladimir Skalicky – CR

VIII.
Fotografia bezkamerowa i hybrydowa: Małgorzata Bilicka – Gdynia Jakub Kaszuba – Jaworzno Marzena Kolarz – Kraków Antoni Kreis – Chorzów Rozalia Kwiatkowska – Jaworzno Janusz Musiał – Myszkowice/Katowice Kamil Myszkowski – Sosnowiec NEPROSTI – Wrocław Magdalena Nowak – Gdynia Agnieszka Stefańska – Warszawa Tomasz Warzyński – Mosina Marcela Chrenšťová – Praha, Czechy Yauheni Hlushan – Warszawa, Polska d. Mińsk, Białoruś Kümei Kirschmann – Santa Fe, Argentina Grzegorz Linkiewicz – Leeds, UK

IX.
Wystawa rzeźby: PRZEMIANY 
Grażyna Jaskierska – Albrzykowska
Maciej Albrzykowski
Tomasz Drewicz
Katarzyna Józefowicz
Teresa Klaman
Ludmiła Ostrogórska
Bogna Kozera - Radomska
Janina Rudnicka
Katarzyna Urbaniak
Organizatorka Sympozjum Sztuki  - Bogna Kozera- Radomska
Kuratorka – Ludmiła Ostrogórska


Grupy twórcze – Groups: 
    1. „Nights of the Sun” – Anna Ejsmond, Magdalena Wutkowska – České Budějovice, CR, Sędziszów, Polska 
    2.Pavlovka Pinhole Festival Retrospective – Chris Bird Participating Artists are: Andriy Bondarenko (Ukraine), Balint Pfiegel (Hungary), Chris Bird (Scotland), Diana Pankova (Denmark), Jeff McConnell (USA), InGa Dinga (Lithuania), Miroslaw Radomski (Poland), Ramunas Danisevicius (Lithuania), Raul Balmaceda (Argentina), Tarjani Antal (Hungary), Yuliia Belska (Ukraine), Michalina Hendrys (Poland), Tomasz Kowalczyk (Poland). Festival Curator: Yuliia Belska – Pavlovka ArtGallery, Kijów 
    3. Tandem Twórczy „Bóle Głowy Team” – Grzegorz Sidorowicz, Krzysztof Jędrzejczyk – Bolesławiec 
    4. Stowarzyszenie Fotograficzne CAMERA – Grzegorz Matoryn. Autorzy fotografii: Dagmara Brzezicka, Paweł Brzezicki, Jarosław Cembrowicz, Iwona Champlewska, Magdalena Gałkiewicz, Paweł Kijewski, Rafał Klimek, Piotr Koza, Krzysztof Łukasiewicz, Katarzyna Matoryn, Grzegorz Matoryn, Magdalena Przydryga, Robert Pomichter, Mariusz Ryż, Piotr Sadowski, Grzegorz Sidorowicz – Bolesławiec 
    5. Otworkowe ZTF – Grzegorz Kincel, Arkadiusz Siuda – Zielona Góra 
    6. Artem Koval & Maciej Zapiór – Artem Koval, Maciej Zapiór – Ondrejov, CR 
    7. „Obszary Warowne” – Janusz Drobisz, Damian Ganszczyk – Zakopane, Zabrze 
    8. Grupa NS_TEB – Opiekunowie grupy: Ewa Zengel, Bogdan Kiwak: Autorzy Maja Tomasiak, Przemek Skoczeń, Weronika Stabach, Bartosz Podwika, Jakub Zagórowski, Veronika Bielkova, Kaja Kityńska, Julita Iwańska, Martyna Ćwikła, Max Luberda – Nowy Sącz 
    9. Okazjonalny Tandem Artystyczny – Wiesława Stasińska, Ryszard Poprawski – Zielona Góra 
    10. „Ceska dirka” – Group of 6 photographers from Czech Republic: Vladimir Skalicky, Stanislav Odvarka, Petr Beran, Petr Vernar, Jan Odehnal, Jan Gottfried. Head of our group is Vladimir Skalicky CR 
Fotografia bezkamerowa i hybrydowa – Cameraless and hybrid photography: 
    1. Małgorzata Bilicka – Gdynia 
    2. Jakub Kaszuba – Jaworzno 
    3. Marzena Kolarz – Kraków 
    4.  Antoni Kreis – Chorzów 
    5.  Rozalia Kwiatkowska – Jaworzno 
    6.  Janusz Musiał – Myszkowice/Katowice 
    7.   Kamil Myszkowski – Sosnowiec 
    8.   NEPROSTI – Wrocław 
    9.   Magdalena Nowak – Gdynia 
    10. Agnieszka Stefańska – Warszawa 
    11. Tomasz Warzyński – Mosina 
    12. Marcela Chrenšťová – Praha, Czechy 
    13. Yauheni Hlushan – Warszawa, Polska d. Mińsk, Białoruś 
    14. Kümei Kirschmann – Santa Fe, Argentina 
    15. Grzegorz Linkiewicz – Leeds, UK 

- Katarzyna Wołodkiewicz- wystawa w galerii Fenomenarium -"Doskonała Inwestycja”

- COPPER CAVE  prezentacja galerii rzemiosła i rękodzieła, która organizuje profesjonalne warsztaty renowacji mebli oraz zrzesza rzemieślników wymierających technik rękodzielniczych: np. haft złoty, haft bajorkiem czy koronka klockowa. W galerii możecie zobaczyć pokaźną kolekcję miedzianych przedmiotów z początku XX wieku

GALERIA EXIT:
wystawa "Revenge dress"
kuratorzy: Monika Mamzeta, Bartosz Kokosiński 
artyści:
Agata Borowa 
Wojciech Gilewicz
Agata Groszek 
Bartosz Kokosiński
Michał Korchowiec
Milena Lubach
Konrad Maciejewicz
Monika Mamzeta
Anna Orbaczewska 
Dorota Podlaska 
Aleka Polis
Jacek Poremba 
Michał Rutz
Katarzyna Sobczuk
Małgorzata Widomska
Agata Zbylut



SCENA FILMOWA:


Scena filmowa na Podwodnym Wrocławiu to szerokie spektrum filmowego undergroundu ze specjalnym uwzględnieniem twórców wrocławskich.
Zaprezentujemy grupy filmowe, amatorów działających w pojedynkę oraz artystów spoza przemysłu produkcji filmowej.
Specjalne miejsce w repertuarze należeć będzie do grupy filmowej HAFCIARKA, która obchodzi 20 lat swojej działalności.

PIĄTEK: 

20:00 
PRASZCZURY KINA AMATORSKIEGO
 Jarek Majcher odkrył i zdigitalizował taśmy filmowe z opolskiego klubu filmowego Kręciołek, który działał w czasach PRL. Na Podwodnym zobaczymy efekty jego pracy.

21:00
 JUBILEUSZ HAFCIARKI cz. 1: MAŁA FORMA
 Krótkie metraże – zabawne i straszne - z wczesnej działalności grupy Hafciarka + parę nowszych.

22:00
 KOLUMB KOWALA
 Wrocławska premiera kostiumowej superprodukcji amatorskiej o Krzysztofie Kolumbie pt. „Kolumb” w reżyserii Tomasza Kowala.

23:00 
JUBILEUSZ HAFCIARKI cz. 2: ODRAŻAJĄCE, BRUDNE I ZŁE
 Filmy wyklęte, budzące kontrowersje, które miały problemy z autocenzurą i z różnych przyczyn nie są publicznie dostępne.

SOBOTA:

20:00 
JUBILEUSZ HAFCIARKI cz. 3: TAJEMNICZY KLIENT 
Dwa filmy nieco dłuższe: „Tajemniczy klient” i „Tajemniczy klient 2: Podniebna Wieża” + parę krótkich występów mrocznego barda Ariamana.

21:00
 KLUB REALIZATORÓW FILMOWYCH
 Klub przestał działać w 2020 roku, jednak amatorzy, którzy się przez niego przewinęli, nie przestali tworzyć. Zobaczymy najnowsze filmy: Janiny Matejuk, Dawida Topora, Tomira Dąbrowskiego, Michała Stenzla i Piotra Montowskiego.

22:00 
KOCHAM DZIWNE KINO
 Kwiat filmów z ostatniej edycji Pabianickiego festiwalu Dawida Gryzy, który promuje filmy pastiszowe, pokręcone, dziwne.

23:30
 JUBILEUSZ HAFCIARKI cz. 4: PREMIERY 
Wrocławska premiera dwóch najnowszych filmów Jakuba Gryzowskiego.

TRADYCYJNIE - STREFA GASTO: 
BAR KALAMBUR, BAR BROWAR, FOODTRUCKI.