PIĄTEK:
DWORZEC ŚWIEBODZKI - Plac Orląt Lwowskich 1
SCENA SZTUKI INTERMEDIALNEJ / IX edycja / PODWODNY WROCŁAW 2016
’’PODRÓŻ NIESKOŃCZONA… POMIĘDZY… MIEJSCEM A CZASEM’’
/ wystawa, instalacje, pokazy, performance, efemeryczne działania twórcze /
Otwarcie 17.06.2015 /piątek godz. 19.00/ Dworzec Świebodzki Wrocław/ /KURATOR PROJEKTU; Małgorzata Kazimierczak/
Podróż nieskończona… podróż niezakończona… podróż w nieskończoność… podróż wymarzona… podróż niechciana… podróż przymusowa… podróż oczekiwana…
Zapraszamy do wspólnego wydarzenia artystycznego, którego celem jest manifestacja różnorodności i indywidualności twórczych postaw pod hasłem „podróż nieskończona”.
Wystawa i pokazy przewidziane są w scenerii 450 metrowego gmachu Dworca Świebodzkiego, którego patronami są; Silesia, Pomerania, Merkury i Industria. Nieczynny dzisiaj dworzec, miejsce niegdyś przeznaczone do podróżowania zostanie czasowo przemianowane w przestrzeń działań twórczych. Wypełni się wieloma różnymi koncepcjami artystycznymi nawiązującymi do specyfiki miejsca, czasu i przemieszczania. Założeniem projektu jest badanie możliwości twórczych relacji w kontekście nietypowej przestrzeni wystawienniczej i komunikacji z widzem.
Grupa wrocławskich artystów związanych z ASP i zaangażowanych artystów niezależnych będzie poproszona o przeprowadzenie indywidualnych badań nad zagadnieniem i znaczeniem podróżowania, przemieszczania, działania ulotnego odnoszącego się do ruchu,miejsca i czasu. To połączenie wielu różnych indywidualnych twórczych wypowiedzi
nawiązujących do miejsca i składających się na artystyczny dialog, komunikację, wymianę z odbiorcą i wspólną obecność.
Daria Milecka, Andrzej Dudek Durer, Aleksandra Janik, Leon Podsiadły, Grażyna Jaskierska – Albrzykowska, Magdalena Grzybowska, Christos Mandzios, Marek Sienkiewicz, Piotr
Jędrzejewski, Tomasz Opania, Paweł Jarodzki, Krzysztof Skarbek, Krzysztof Wałaszek, Jerzy Kosałka, Wojciech Pukocz, Piotr C Kowalski, Elżbieta Jańczak Wałaszek, Anna Szewczyk, Andrzej Kosowski, Tomasz Tomaszewski, Janusz Kucharski, Jacek Zachodny, Małgorzata Kazimierczak, Grzegorz Niemyjski, Witold Owczarek, Mira Boczniowicz, Maciej Albrzykowski, Marek Marchwicki, MC Salus, Marcin Harlender, Michał Staszczak, Marcin Michalak, Karol P, Krystyna Szczepaniak, Janusz Jasiński, Beata Bols, Mariusz Kosiba, Michał Sikorski, Paweł Baśnik, Monika Polak, Krzysztof Saj, Dominik Podsiadły, Adam Grudzień, Anna
Blada, Aleksandra Opalińska, Daria Kowalska, Miron Mattoszka, Ala Savashevich, Martyna Lepka, Natalia Łajewska, Anna Fronczek, Martyna Muth, Anna Chrobot, Oliwia Sabiniak,
Justyna Andrzejewska Baśnik, Adela Kazmierkiewicz, Susana Piątkowska, Małgorzata Szymoniak, Jolanta Macała, Klaudia Kaczmarek, Aleksandra Jankowska, Marta Jasilkowska,
Agata Łoboda, Kamila Kocuła, Anna Kozieł, Monika Męczykalska, Julia Bortnik, Daria Wziątek, Natalia Olejnik, Radosław Ślady.
KAMAN / WOJCIECH KONIKIEWICZ
WITAMINY GRAJĄ D ( Pociąg Kalambur )
„Witaminy Grają…” Ideą projektu jest granie, przez minimum 3 kwadranse, jednego dźwięku na różnych instrumentach i na różnych wysokościach oraz ze zmiennym natężeniem. Na Dworcu Świebodzkim zabrzmi drugi dźwięk edycji:dźwięk D
WITAMINY to grupa znajomych, których łączy nie tylko praca w kawiarni ale też chęć wspólnej ekspresji dźwięku. Dźwięk wyłonił się z czeluści Kalambura, gdzie pojawiły się też Witaminy. Witaminy grają drony, głównie, ale nie tylko.
W cyklu, który potrwa przez cały 2016 rok Witaminy zaprezentują odsłony: C, D, E, A, B-12, oraz na zakończenie cyklu tajemniczą, bliską załodze K-alambura - dźwięko-witaminę K.
Witaminy to zdarzenie eksperymentalne, głównie muzyczne, ale też okraszone krótką prelekcją oraz oprawą wizualną.
Witaminy są zdrowe i transowe. Jeden dźwięk wystarczy by zwitaminizować otoczenie.
Częstotliwość dla dźwięku D¹ wynosi 293,7 Hz a witamina D spełnia funkcję prohormonu. Witamina D stymuluje zdolność do regeneracji wątroby a najważniejszym źródłem (niekiedy zaspokajającym w 100% zapotrzebowanie) jest słońce!
DVJ MNIAMOS / ACID TV
MAGAZYN CEGŁA NA PODWODNYM WROCŁAWIU
Zapraszamy na kolejną odsłonę Literackiego PIT STOPU!
34 nr Magazynu Cegła "AutoBook" wydany został na magnesach na auta z cytatami klasyków: Mickiewicz, Norwid, Fredro i Witkacy.
Wpadnij i odbierz swój komplet magnetycznych naklejek.
Na Literackim PIT STOPIE będziemy montować je na samochody. Są łatwo zdejmowalne i wielokrotnego użytku. Zapraszamy zatem kierowców z Wrocławia i regionu do udziału w naszej akcji. Dzięki Wam cytaty z polskich klasyków będą przemierzać ulicę. Gdzie dojadą? To już zależy tylko od Was.
BROWAR MIESZCZAŃSKI
Koncerty:
godz:19:30 Dr. Misio
godz:21:00 Raz , Dwa , Trzy
SCENA SZTUKI (wystawy otwarte od godz. 17:00)
MINIMALIA KURATOR PROJEKTU: Anna Bujak
Cykl wystaw indywidualnych o charakterze minimalnych działań, które pomimo „niewielkiego” zaznaczenia obecności artystów w pełni przekazują charakter ich twórczości w sensie ideowej zawartości ich sztuki lub specyfiki ich artystycznych działań. Będą to realizacje krytycznie małych/minimalnych rozmiarów, lub subtelne ingerencje w przestrzeń. Do projektu zapraszani są studenci 5 roku, studenci doktoranci i/lub artyści pedagodzy wrocławskiej ASP.
Karolina Buczkiewicz, Roland Grabkowski
Wojciech Miatkowski - Cykl fotograficzny TAM
Gregor Laubsch, Konrad Bąk- wystawa fotografi o tematyce beauty/fashion/equine photography połączona z promocją książki artysty "Konrad Bąk Photo Art -J ak powstaja magiczne obrazy"
Wystawa fotograficzna słuchaczy ABC Fotografii
Marcin Osman- prezentacja multimedialna
OSTRALE weht ODER - Artyści z Drezna we Wrocławiu. Międzynarodowa wystawa malarstwa, rzeźby, fotografii, dźwięku, światła, wideo, instalacji kilkudziesięciu artystów z niemiec.
Hubert Bujak i Anna Bujak- prezentacja rzęźbiarska w galerii Koszykówka
Katarzyna Wołodkiewicz wystawa malarstwa.
Adam Kowalczyk
Godz: 20:30 SCENA FASHION: KURATOR AGA MAGERLE
fashion happening by LADY WROCŁAW, reżyseria i stroje ; aga magerle, fryzury Papilator.
scena muzyczna - koncerty:
13:00 YURODIVI
14:00 NACHT UND NEBEL
15:00 AVIARIES
16:00 HYOSCYAMUS NIGER
17:00 UKRYTE ZALETY SYSTEMU / Pociąg Kalambur /
18:00 GUANTANAMO PARTY PROGRAM
19:00 LA COLONI VOLVOX / MACEDONIA / Pociąg Kalambur/
19:40 PAPADRAM
20:00 OCN
21:00 PAPADRAM
21:30 FISMOLL
23:00 KARBIDO / Pociąg Kalambur/
KARBIDO - LOKOMOTYWĄ / Pociąg Kalambur , scena przy lokomotywie / - po zmroku
Penetrując poszukiwania wydobywania dźwięków z różnych obektów, mając za sobą granie na Stole, projekty Music For Buildings oraz ostatnio Kładkę Opatowicką, tym razem padło na stojącą na bocznym torze dworca świebockiego starodawną lokomotywę, którą zespół Karbido postara się ożywić poprzez zamplifikowanie jej i nie tylko.
DOBRY DESIGN to platforma najciekawszych marek młodego designu.Targi, bazar, wspólne spotkanie w atmosferze przyjemnego relaksu. W ramach Festiwalu Podwodny Wrocław zaprezentujemy jedenastą już edycję targów tym razem będą to wyłącznie wrocławscy designerzy. Zamienimy peron Dworca Świebodzkiego w stację DOBRY DESIGN.
GODZ 14:00-20:00
Warsztaty dla dzieci – “Podróż w czasie “
Tym razem zabierzemy dzieci w podróż w czasie. Przeniesiemy się do Wrocławia z lat pięćdziesiątych dziewiętnastego wieku. Poznamy historię najstarszego z trzech zachowanych do dziś pasażerskich dworców kolejowych we Wrocławiu- Dworca Świebodzkiego.
Bloki 50 min, start godz:
12:00, 13:00, 13:30, 14:30, 15:00, 16:30
Dolnośląska Giełda Wydawnictw fonograficznych.
POKAZ FILMOWY NA PODWODNYM
KLUB REALIZATORÓW FILMOWYCH (KRF) godz. 21:00
Klub Realizatorów Filmowych (KRF) to inicjatywa nieformalna, która dąży do zetknięcia ze sobą ludzi, wyrażających siebie poprzez film. Mogą to być zarówno ludzie młodzi, jak i starzy, amatorzy i fachowcy, samodzielni zapaleńcy i ci działający w grupach. Na comiesięczne pokazy filmowe KRF - organizowane od stycznia 2014 roku w klubie muzycznym Firlej - zaproszeni są wszyscy, którzy chcą w nich uczestniczyć.
Na Podwodnym Wrocławiu zostaną wyświetlone najciekawsze produkcje z pokazów KRF w 2015 roku zrealizowane przez twórców wrocławskich.
LISTA FILMÓW:
1. „Addido”; „Plaża”; „Głód” - reż. Michał Stenzel (15:00)
2. „Western”; „Conan”; "Ekran, który patrzył" – reż. Tomasz Kowal (11:00)
3. „Jestem filmowcem amatorem i mam prawo rzucić kamerę w krzaki”; „Prosta historia”; „Odpoczywanie” - reż. Jakub Gryzowski (14:00)
4. „Kleks” (2015) - reż. Al Paczino (17:00)
5. „Jesień” - reż. Daniel Fonseca (04:00)
6. „Zapiskiipiski”; „Ksiądz szuka ministranta” - reż. Łukasz Byczyński (13:00)
7. „Dendrofil” - reż. Michał Dawid Drejer (10:00)
8. "Labirynt” - reż. KATOD (05:27)
9. "Japura antofagasta: Ingeborga i tęsknota idealna, obiekcje astralne"- reż. Maciej Krupski (08:00)
10. „Dawno temu na Śląsku” - reż. Tomasz Protokowicz (15:40)
11. „Widzenie” - Adam Skórzewski (05:00)
12 „Karuzela spierdolenia” - reż. Szymon Gryś i Maciej Kudła (04:00)
13. „Ariaman” - videopiosenki barda prymitywisty (10:00)
INSTALACJA: Za 300 zł zrobimy to na Ibizie
Autorzy projektu: Agnieszka Wolny-Hamkało, Piotr Bartos
Wystawa ’’PODRÓŻ NIESKOŃCZONA… POMIĘDZY… MIEJSCEM A CZASEM’’ otwarta w godz. 12:00-24:00