Jesteś tutaj

Ula Jagielnicka

Wiadomości z szafy

Moje rytuały pozwalają mi ukochać siebie za to, kim jestem. Kim jestem? Jestem wrażliwą, skrytą i melancholijną osobą, która przez większość życia próbowała przekonać siebie i świat, że wcale taka nie jest. Jestem jedną z wielu dziewczynek, której włożono do głowy, w jaki sposób powinna wyglądać, co myśleć i jak się zachowywać, żeby być akceptowaną. Dorastając schowałam samą siebie do szafy i kazałam w niej siedzieć, żeby nie przeszkadzać i przypadkiem czegoś nie zepsuć.
Moje rytuały to obserwacja świata zewnętrznego i zestawianie go ze światem, który wykreowała ta mała dziewczynka, schowana w szafie. Tworzenie kolaży, obrazów czy Video art'ów pozwala mi skontaktować się z samą sobą i przekazać wiadomość "prosto z szafy" do tych na zewnątrz.
Oprócz tego moimi rytuałami są długie spacery z psem, mizianie kota i granie na Tank Drumie.

Ula Jagielnicka

Ula Jagielnicka foto

Wrocławianka, absolwentka fizyki medycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Była dziennikarka radiowa i internetowa, od ponad dekady ku uciesze własnej, ale i nie tylko, tworzy na płótnie kolażowe obrazy pod pseudonimem. Za sobą ma wystawy indywidualne oraz grupowe. Przez trzy ostatnie lata współtworzyła i działała w kolektywie Thinkpink Gang. Wideo Artem zajmuje się od około dwóch lat - nagrywa i montuje na telefonie komórkowym (iPhone 8). Niedawno zaczęła również animować swoje kolaże. Tworzy pod pseudonimem Wczesna Jagielnicka (www.wczesnajagielnicka.art)