Jesteś tutaj

Martyna Zaradkiewicz

Spotkanie

Prezentowany projekt zrealizowałyśmy wspólnie z Anią Gałuszką
Początkowo chciałyśmy stworzyć osobne opowieści w dialogu ze sobą. Obrazy będące afirmacją życia, kobiecości i natury. Nie bez znaczenia dla idei prac stanowił fakt naszej wieloletniej przyjaźni oraz różnorodność podejścia do pewnych spraw i fakt budowania na tych różnicach.
Wybrałyśmy się w podróż aby opowiedzie osobiste historie o życiu, niespodziewając się spotkania ze śmiercią, w niezwykle pięknej, symbolicznej postaci.
Rezultatem naszej podróży są dwa uzupełniające się filmy stanowiące umieszczone osobno pod naszymi nazwiskami.
Spotkanie to poetycka interpretacja kobiecości, życia i śmierci. Opowieść o wspólnym przeżywaniu w odmienny sposób. Sen przepełniony symboliką, emocjami związanymi z ostatnim, trudnym dla nas wszystkich czasem.

Martyna Zaradkiewicz

Martyna Zaradkiewicz foto

W 2011 obroniła dyplom licencjacki z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. Macieja Zychowicz, na kierunku Edukacja artystyczna w Zakresie Sztuk plastycznych . W 2013 roku uczestniczyła w Faculty of Education an Social Studies, Exchange Programmes, Animation as Learning Tool. w Via University College In Viborg. W 2013 roku ukończyła studia magisterskie, broniąc dyplom w pracowni arteterapii u prof. Wiesława Karolaka na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Od 2013 roku mieszka, pracuje i tworzy we Wrocławiu, udziela się również w sferze animacyjno- kulturowej współtworząc i biorąc udział w licznych akcjach i projektach. W latach 2014-2017 pracowała jako animatorka i instruktorka działań artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce, gdzie między innymi współtworzyła projekt Pogotowie Tradycji w ramach Programu Seniorzy w Akcji finansowany ze środków Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „ę" oraz Amerykańskiej Fundacji Wolności, podczas którego odbył się szereg inicjatyw artystycznych dla lokalnej społeczności. Jako artystka angażuje się we wrocławskie Festiwale i przeglądy sztuki takie jak Przegląd Sztuki SURVIVAL czy RYTUAŁ. Jest członkinią ZPAP okręg Wrocław w ramach którego uczestniczyła w kliczkowskim plenerze malarskim, którego zwieńczeniem była wystawa oraz wydany katalog w 2017 roku. W latach 2015- 2018 była właścicielką galerii sztuki TĘTNO, która współtworzyła wraz z Moniką Muszyńską i Anną Gałuszką. W latach 2018-2019 prezentowała swoje wystawy indywidualne: „Narcyz" oraz „Rozbite" w ramach wrocławskiej Nocy Muzeów. W 2019 roku Brała udział w wystawie konkursowej Weltschmerz podczas Triennale Rysunku w BWA, Dworzec Główny we Wrocławiu. W 2020 zaprezentowała swoje prace w Galerii Macondo podczas wystawy indywidualnej Ślady. W bieżącym roku otworzyła autorską pracownię w której tworzy ceramikę artystyczną oraz użytkową.