Jesteś tutaj

Maki Sakata

Z Japonii do Wrocławia

W Japonii z Tomaszem rozpoczęliśmy audio wizualny projekt ACID TV, robiliśmy wideo z koncertów dla takich zespołów jak: Atama Crash Boys, Amanda, Ozon Baby, również byłam montażystką video.
Po przyjeździe do Polski zaczęliśmy realizować wideo dla miejskich galerii sztuki, dla OKiS, Galerii Miejskiej, Galerii Foto-Gen, dzięki temu poznałam wielu wspaniałych artystów.
Robimy również wideo dla klubów: Manana Cafe, Kalambur i dla nieistniejącego już klubu Melanż.
Realizowaliśmy wideo z koncertów punkowej grupy WSK, rockowego zespołu Vincent i dla wokalistki Sieni, również z koncertów na Wrocław Industria Festiwalu i wielu, wielu innych.

Maki Sakata

Maki Sakata foto

Mam na imię Maki i jestem z Japonii, przyjechałam do Polski 15 lat temu.
W Japonii interesowałam się sztuką, rysowałam i malowałam obrazy.
12 lat uczyłam się grać na pianinie i na tradycyjnym japońskim instrumencie Shamizen.
Pewnego dnia poznałam przyjaciół z Kanady, którzy postanowili założyć zespół muzyczny i zaproponowali mi grę na perkusji, wtedy zaczęłam grać na bębnach w kapeli rockowej.
Przez wiele lat uczyłam się kaligrafii japońskiej od swojego mistrza.
Gdy przyjechałam do Polski mój mąż został zaproszony do wspólnego projektu z artystą malarzem Witkiem Liszkowskim, do którego namalowałam kaligrafie o tematyce miłosnej, która była wykorzystana do powstania obrazów i stworzenia wizualizacji do koncertu ACID TV. W Polsce, we Wrocławiu spotkałam wielu wspaniałych przyjaciół, artystów, malarzy, rzeźbiarzy, artystów szkła, aktorów i muzyków.
Chciałabym wymienić nazwiska wszystkich poznanych artystów, ale zajęłoby mi to pół godziny.
Bardzo kocham czytać książki i japońską mangę, w czasie ostatniej wizyty w Japonii kupiłam dużo książek.
Zawsze w wolnym czasie czytam, ta książkę jest o kodeksie honorowym samurajów - bushido tę książkę dostałam od Roberta Gonery. Czytając książki i mangę mam kontakt z Japońska kulturą i językiem.