Jesteś tutaj

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ (PL)

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ w postaci Wojcka Czerna we współpracy z Piotrem Nykielem zaprezentuje za pośrednictwem kosmicznego systemu hi-fi z minionej epoki nagrania z albumów Rogalów – Piosenki ku pokrzepieniu serc oraz Muzyka jakiej świat nie widzi, tudzież nie publikowane eksperymenta dźwiękowe. Będzie to pierwszorzędna okazja spotkania z zacnymi Marsjanami audio i po-obcowania z dźwiękiem, jak go Pan Bóg w swojej poczciwości stworzył. W dobie sterydowego, cyfrowego zapisu dźwięku zapomnieliśmy, jak może zabrzmieć nagranie ANALOGOWE. Co więcej, Piotr Nykiel opracował małostratną (a praktycznie bezstratną) metodę przenoszenia nagrań analogowych na cyfrę. Posłuchamy zatem zasiódmogórzych nagrań analogowych w „analogowej” cyfrze. Ten dźwięk przywróci Wam wiarę, że jeszcze nie wszystko stracone i tak dalej.

 

Tak więc posłuchamy, pogawędzimy, ponarzekamy, będzie można zadać pytania, będziemy mieli płyty i takie tam.

 Przyjdźcie zatem tłumnie (ale bez przesady), utajeni wędrowcy wyobraźni, cisi wielbiciele analogu, winylowi odkrywcy i muzyczni poczciwcy.

Za Siódmą Górą jest tu i teraz.

Bez Was świat jest jak pusta jama. Spotkajmy się.

Pocieszmy. I niech to nie będzie jeden, jedyny raz.

W miejscu ustronnym, które zwie się Galeria Entropia, na ulicy nomen-omen Rzeźniczej we Wrocławiu, mieście, które lubię najbardziej.

 

Dla tych, co nie wiedzą: ZA SIÓDMĄ GÓRĄ to wsobny, muzyczny wehikuł przywołany w 1987 roku przez Wojcka Czerna (pacniętego naonczas w łeb OBUHEM) i od tej pory manifestujący swoje istnienie w postaci nagrań, wystąpień, słuchowisk i koncertów. W 1996 roku ZA SIÓDMĄ GÓRĄ wydaje album Muzyka jakiej świat nie widzi, który po latach jawi się jako najbardziej metafizyczne dzieło rodzimego undergroundu o rodowodzie industrialnym. Po 12 latach (w 2008) – jak gdyby nigdy nic – ukazuje się drugi, piosenkowy album Rogalów – Piosenki ku pokrzepieniu serc. W krótkim czasie podbija zbolałe serca tych co widzą, a tych co nie widzą przeraża swoją bezpretensjonalnością, otwartością i niewinnym czarodziejstwem. Zyskuje sobie miano albumu dla dzieci bez względu na wiek, tudzież wyznacza obszary gatunku, zwanego odtąd piosenką jakiej świat nie widzi. Długo by gadać. Świat nie jest więcej taki sam. Jest za to coraz to inny. Czy Ty to wiesz?