Jesteś tutaj

PRAWATT (PL)

Prawatt [czyt. Prałat] to założony w 2004 zespół z Trójmiasta grający improwizowaną muzykę eksperymentalną, wyłącznie analogową, bez użycia MIDI i komputerów. Dźwięki projektu tworzone są przez system generatorów i automatów perkusyjnych, z których większość to urządzenia własnej produkcji. Dwie z maszyn pamiętają jeszcze czasy TOTARTu, kiedy to były one wykorzystywane przez Szelest Spadających Papierków. Brzmienie generatorów uzupełniane jest przez gitarę, wokal oraz gramofon, odtwarzający płyty o fantastyczno-militarno-sakralnej treści, które przetwarzane są przez system automatów.

Zespół koncertowali między innymi w Trójmieście, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i w Londynie. Wystąpili na festiwalach Unsound i Moondala. W roku 2005 zagrali jako support KMFDM w gdyńskim Uchu.

Prawatt często zapraszał do współpracy gości, z których wypadałoby wymienić Jerzego Mazzolla, Jona Dobie, Romana Sebastyańskiego, Miervuug Sveerga czy Kubę Bielawskiego.

Nagrali 5 albumów: Prawatt i Half Łoś (nakładem Salut Records), Dziady i Man und Cios (w Nasiono Records) oraz of Soul vol.1 (w netlabelu Mahorka) – dyskografię uzupełnia najnowsze dzieło grupy, mini-album Pasja (Nasiono).