Jesteś tutaj

NURSE WITH WOUND (UK)


Legendarna kreacja Stevena Stapletona jest żywym przykładem absolutnej  wolności  w sztuce.  Imperatywem jest stuprocentowa anarchia, z której wydobywa się wartość. Nurse With Wound to niezwykle owocny popis antyschematyzmu, łamania wszelkich ograniczeń czy recept. Abstrakcyjna muzyka antystrukturalna, jakże jednak odmienna od tuzinów, współczesnych nam poszukiwaczy „nowości”! Steven Stapleton jest jednym z magów ezoterycznej sceny angielskiej, mającej swoją kulminację w latach 80. To, co od tego czasu wydarzyło się pod nazwa Nurse With Wound jest wprowadzeniem w życie postulatów surrealizmu i dadaizmu. NWW jest jakby audialną wersją surrealistycznej zabawy cadavre exquis. To właśnie to, co Lautréamont opisywał jako przypadkowe spotkanie maszyny do szycia z parasolem, na stole sekcyjnym. O muzyce NWW można powiedzieć wszystko, lecz nigdy nie da się jednoznacznie zaszufladkować tego, co wyprawia Steven Stapleton. Całkiem często, gwałt na schematach prowokuje stworzenie w NWW czegoś na kształt anty przeboju.  Nietrudno znaleźć takie momenty na płytach NWW. Nikt nie odbierze NWW miana klasyka anty muzyki czy też anty sztuki. W tym przypadku oznacza to sztukę najwyższej próby. (WS)

Lista muzyków współpracująca z NWW jest imponujaca: Foetus, Tony Wakeford, Andrew McKenzie/ The Hafler Trio, Jim O'Rourke, William Bennett/ Whitehouse, Annie Anxiety, John Balance /Coil, i regularnie David Tibet/Current 93.
Zespół występuje na żywo niezwykle rzadko a każdy live performance to niezapomniane doświadczenie nie tylko dla otwartych umysłów. 

 

 

http://www.nursewithwound.co.uk