Jesteś tutaj

NIHILISTA (PL)

Nihilista jest projektem megamultimedialnym. Jako kreatywny konglomerat narodził się w Londynie, gdzie penetrując życie metropolii, przemyka przez środowiska lokalnej pretensjonalnej bohemy, kolekcjonerów militariów, skłotersów odlotowców, skrytych w cieniu paranoi okulturystów i muzycznych przemysłowców, by wyminąć ich slalomem i iść dalej.

Po pewnym czasie projekt nabiera kształtu, rośnie i staje się niezależny od swoich twórców, którzy obserwują jak ich niepokorne dziecko, prześmiewca stylów i żongler pojęciami ni hi li sta je się Wolnym Duchem. Wybucha im śmiechem w twarz, by następnie z wielkim pluskiem wskoczyć do oceanu i beztrosko surfować w sobie tylko znanym kierunku na tsunami chaosu.

Nihilista staje się miejscem, gdzie trzy postacie, podobne Trzem Alchemicznym Składnikom, ścierają się ze sobą w spektaklu. Staje się chwilą, stanem "tu i teraz". Moment, w którym rozmywa się granica z widownią, jest jak dodanie albedo – powstaje złoto, a na scenę wkracza chaos. Przypomina o sobie, że był tam przecież od zawsze, a my jesteśmy tylko wirującymi atomami, a w zasadzie nawet czymś mniej, bo tylko pustką pomiędzy nimi. Nicością.