Jesteś tutaj

NIBURU PROJECT

NIBURU PROJECT – Michał Litwiniec i Tomek Niewiadomy, duet nieuleczalnych optymistów. Koncertują i pracują na płaszczyźnie muzykoterapii i leczenia dźwiękiem, wykorzystując wiele archaicznych instrumentów.  W każdy nów i pełnie księżyca prowadzą Kąpiele w Gongu, czyli seanse relaksacyjne w wibracji gongu.
Zespół, działa we Wrocławiu od 7 lat i przez ten czas zagrał ponad 160 koncertów.Pierwotną ideą założenia grupy było tworzenie sesji muzyczno-relaksacyjnych, zwanych także "masażem dźwiękiem", „relaksacyjną kąpielą” w dźwiękach instrumentów archaicznych/pierwotnych. Sesje, poprzez specyfikę gongów i towarzyszącego im instrumentarium, wspierają globalną i szeroko rozumianą świadomość kulturowo-ekologiczną. Idea skierowana jest do wszystkich osób, bez względu na płeć, wyznanie czy narodowość. Wszystkie sesje – koncerty organizowane są na rzecz pokoju na świecie, odbywają się zarówno w salach koncertowych jak i w plenerze. Muzyka, dobór instrumentów oraz terminy koncertów uzależnione są od kalendarza księżycowego i ogólnie można je podzielić na trzy grupy: pełnia, nów, przesilenie.
Obecnie Niburu Project funkcjonuje przede wszystkim jako koncertujący zespół muzyczny, którego wartość artystyczna została już wielokrotnie doceniona. Nasze koncerty odbywały się w całej Polsce i za granicą .Z ostatnich: Festiwal Wody w Wolimierzu (lipiec 2015); udział w międzynarodowym projekcie “Gong Caravan of Peace” w Zadarze, gdzie przy akompaniamencie morskich organów zagrało ponad 30 muzyków z całego świata (sierpień 2015); codzienne występy na wyspie Pashman w Chorwacji (coroczna dwutygodniowa rezydencja artystyczna od 2010 r.); Jubileusz Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie (wrzesień 2015) - tu Niburu Project wystąpił razem z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Bonarka.

https://www.facebook.com/Niburu-Project