Jesteś tutaj

FUKA LATA (PL)

FUKA LATA /aka Non-Human Persons/ to taneczna elektronika. Duet nie używa komputerów ani sampli. Motoryczne bity, potężna ściana syntetycznych dźwięków i oniryczny wokal zabierają  w odrealnione  głębiny na wstrzymanym oddechu . Ich muzyka mieści się w nurcie alternatywnej, nowoczesnej elektroniki.
Po wydaniu singla "Velvet Daze" historia zespołu zaczęła się niejako na nowo. Przy wsparciu fanów i blogerów singiel zawędrował do ogólnopolskich rozgłośni radiowych, przedstawiając szerokiej publiczności dotychczas ukrytą w undergroundzie Fuka Lata.
Budowanie własnego, muzycznego świata jest ich życiem. Wierni idei DIY - działają i wydają się niezależnie w swoim labelu K-Dreams. Od 2014 duet działa w Berlinie regularnie występując w underground’owych klubach pod nowym nick’em Non-Human Persons.
Utwory Fuka lata to połączenie poetyckich tekstów i bezkompromisowej muzyki czerpiącej pełnymi garściami z takich gatunków jak techno, house, dub. Co w efekcie daje melodyjne kompozycje które już nie raz pobudziły do tanecznego szaleństwa zblazowaną miejską publiczność.
W ciągu ostatnich dwóch lat zostali docenieni przez organizatorów najważniejszych festiwali w kraju i zagranicą grając u boku największych gwiazd współczesnego alternatywnego świata min.:
PRIMAVERA SOUND BARCELONA (ESP), CMJ New York (USA) POP MONTREAL (CA), OPENER (PL)), OFF FESTIVAL (PL) i in.

http://www.fukalata.com