Jesteś tutaj

FETISCH PARK (D)

Fetisch Park tworzy tandem artystów – Carla Subito i Marlon Shy – razem nagrywają muzykę, wspólnie piszą książki, uprawiają artystyczną fotografię i działają na wielu innych artystycznych frontach. W ciągu ponad dziesięciu lat istnienia ten niemiecki zespół stworzył serię spójnych, lecz stylistycznie odmiennych albumów, których estetyka przechodziła od noise poprzez ambient do minimalizmu. Tematyka ich albumów często dotyczy tematów ludzkiej seksualności i ich analizy – zespół posuwa się w tym celu tak daleko, jak to tylko możliwe, by uzyskać szczery zapis ich wizji i przemyśleń (na przykład na jednym z nagrań grupy można usłyszeć sample zawierające głosy tajskich prostytutek.

Carla Subito bardzo wcześnie rozpoczął swoją artystyczną podróż – zajął się fotografią i field recording już w wieku 12 lat. Przez rodzinę wyedukowany na kościelnego organistę, studiował potem ekonomię, muzykę teatralna i sztuki medytacje. W założonym przez siebie studio nagraniowym współpracował z wieloma słynnymi niemieckimi muzykami i zespołami, takimi jak Radio 100, Bob Humid, Club off Chaos, Jaki Liebezeit, Hans Ulrich Humpert, Johannes Schmoelling, Trance Groove, Soma i wieloma innymi.

Marlon Shy przez wiele lat podróżowała po Afryce, gdzie spędziła dzieciństwo. Podczas licznych późniejszych wędrówek po Tajlandii, Malezji Indonezji czy w Indiach wyewoluowała w niej idea na projekt dźwiękowy, któy miał na celu połączenie dokonań azjatyckich i niemieckich muzyków.

Muzyka Fetisch Park to podróż w wilgotną deltę połamanych elektronicznych bitów, deszczowych rytmów i eterycznych głosów brzmiących jakby gdzieś z oddali. To bardzo oryginalny ambient, nawiązujący jednocześnie w swoich korzeniach do zarówno tradycji muzyki industrialnej, jak i do terytorium eksplorowanego przez muzyków twórców uprawiających world music.