Jesteś tutaj

CON-DOM (UK)

Con-Dom to skrót od Control-Domination – pod tym kryptonimem kryje się jednoosobowy industrialno-noisowy projekt Mike'a Dando, który w swojej twórczości eksploruje obszary związane z każdym rodzajem napięć społecznych i kontroli – politycznej, religijnej, rasowej, prezentując potem tego wyniki z radykalną, pełną agresji i bezkompromisowości postawą. Na scenie industrialnej jest rozpoznawalny dzięki swoim pełnym furii, wściekłym wokalom i dewastującym występom na żywo, podczas których zamienia się w prawdziwą sceniczną bestię.

Powołany do życia dokładnie 1 sierpnia 1983 roku projekt często stawiany jest w gronie najważniejszych wykonawców z kręgu power electronics. Słynąca ze swojej surowej intensywności brzmienia formacja w hipnotyzujący sposób łączy dźwięk, obraz i tekst, stanowiąc bezlitosne artystyczne medium z bardzo silnym przekazem treściowym. To szczera bruitystyczna analiza wszystkich aspektów kontroli, manipulacji i dominacji, stosowanych przez mass media, religię i politykę.

Mike Dando lubi wychodzić poza tradycyjne ramy muzyki, sztuki czy teatru, prezentując na żywo swoją twórczość w nietypowych i oryginalnych miejscach, jak na przykład na terenie bloków komunalnych czy w kościelnych kryptach. Con-Dom znany jest ze współpracy z Grey Wolves, którą to grupę wspomagał nie tylko podczas koncertów, ale także podczas wspólnych sesji nagraniowych.

Con-Dom to wyzwanie rzucone przez jednostkę zorganizowanemu i pełnemu hipokryzji społeczeństwu – to walka z fałszywą państwową polityką poprzez wykrzyczenie osobistej wolności. Muzycznie formacja stara się testować wytrzymałość wszelkich tradycyjnie ustalonych barier artystycznych, eksplorując ekstremalne strony ekspresji i doświadczenia. Podstawowa intencja Mike'a Dando jest taka sama zarówno dla przekazu, jak i dla jego medium – wypchnąć dźwięk, wizję i samą ich prezentację na zupełnie nowe terytoria.