Jesteś tutaj

7JK (UK/PL)

 

Neofolk zderza się z industrialem, cold wave z krautrockiem, pop z muzyką klasyczną. Porywające partie skrzypiec podszyte ciepłym wokalem Matt'a Howden'a (znanego jako SIEBEN) przenikają się z chłodną elektroniką i mechanicznym beatami wyczarowanymi przez Maćka Fretta (JOB KARMA), tworząc niespotykaną neofolkowo-industrialną orgię.
Grupa 7JK powstała w 2011 roku z połączenia sił dwóch całakowicie odmienych projektów: neoklasycznego, opierającego się głównie na wykorzystaniu akustycznego instrumentarium, angielskiego SIEBEN i polskiej elektroniczno-postindustrialnej JOB KARMY.
Na wydanej w 2012 roku płycie "Anthems Flesh" artyści stworzyli całkowicie nową jakość, będącą wypadkową doświadczeń zaangażowanych w niego muzyków. Wykreowali dźwiękowe uniwersum, wypełnione wielowarstwym przetworzonym dźwiękiem skrzypiec, rytmicznym brzmieniem syntezatorów, oraz ciepłym wokalem Howdena. Druga płyta "Ride the Solar Tide" światło dzienne ujrzała w listopadzie 2016r. Podobnie jak "Anthems Flesh" wydana jest przez angielską wytwórnię Redroom Rec. Muzycznie jest nieco odmienna w stosunku do swojej poprzedniczki, określenie „apokaliptyczny pop” idealnie oddaje jej klimat.

 

Bandcamp