PODWODNY WROCŁAW 2009

12-14.06.2009

PROGRAM:

Koncerty:

SCENA OPEN AIR:

LECH JANERKA

FUN-DA-MEN-TAL

HURT

OSZIBARACK

IGOR BOXX

KOSTAS NEW PROGRAMM

   

SCENA LEŻAKOWNIA:

JOB KARMA

HYOSCYAMUS NIGER

CHLOPOMANIA

CITY TOURISTS

 

HETANE

 

MISSES MODULAR

HUBERT B

 

SUNUS

 

BIONULOR

 

SPISEK

 

PSYCHOFORMALINA

 

SYNTAXERROR

 

CZERWIE /-scena kalambur

 

ROOM ON MOON

 

KOŚCI-scena kalambur

SCENA NOISE DEWASTATION  

VILGOć

THE SLEEP SESSIONS VS. BARTEK ZAMAREK

AVABAF VS. LUTEK

THE KURWS

MAMROT VS. KONRAD GÓR

DJ   SCENA KALAMBUR
 
dj. filip na bosaka
dj. lola
dj. siwak - sinusoidal beats
dj. ożóg - igłą po rowku
dj.pipa
dj.raf
dj.romekrege
dj.karol - dotyk dźwiękiem
 

 

DJs Scena Klubowa

Jakub Rene Kosik-special hard vinyl set (DJ Magazine, Traquency Records, Nine Records USA)
Mniamos-Acid techno,minimal trance-(Acid TV)
Mikelo-Electronic free style
Flipside-breakbeat-Wrocław
DT-Drum nad Bass-Subwena/
Siekiera-Drum and Bass-
Qb-minimal techno-
ACID TV Live act: Mniamos, Jakub Rene Kosik,Ewa Sowa-flet,Mikelo-bas
VJs:
Krisb
ACID TV

 

SCENA LABORATORIUM

Robert B. Lisek, Przemek Sanecki, Marcin Harlender,
Grupa Dialogu: Mariusz Wolniewicz, Arun Milcarz, Rene Kote
Galeria ENTROPIA [MJ+AJ+AR]
Jaroslaw Potoczny, Pawel Luchowski
Jacek Jankowski aka Ponton
Pawel Macieja Maciejkowicz & Janek Krukowski
Paris vs. Breslau/ DRUGONKING vs. B-Orchestra
Darek Stawski, Roza Malodobra, PIK
Dominik Podsiadly aka dominikvsmad & Rita Panda
FreeLAB
Mirella von Chrupek, Monika Stanislawska, Gregor Rozanski
Darek Sas, Marek Straszak, Emilia Wysocka
dj Wayn,  Marzena Wasko, Nomos
Paul Tailorbird, +MS
JZSL [Lewandowski+Tailorbird]
ZOPAN vs. ULTRACOLLIDER
ENAY
Atama RAShid Mat von Oog, TROTYL
HETOH
FUNDAMENTAL RESEARCH LAB
REKOMBINACJA
AP
SUNUS [Robert Piotrowicz, Robert B. Lisek, Gerard Lebik]
TRIPMATIC
FreeLAB
 

BWA Awangarda ul. Wita Stwosza
ANTI-PERFORMANCE LABORATORY
Marcin Harlender
Przemek Sanecki
Panda Rita & Pani Krulik & Karol Matuszewski + Dub projekt F
Gregor Rozanski
Robert Piotrowicz
FUNDAMENTAL RESEARCH LAB

 

SCENA FILMOWA

 

Prowadzenie:  Bodo Kox & Sebastian Stankiewicz

Grupy Filmowe:
-Moustache filmnacja
-Videoteroristen
-Świnia Film
-Grupa Filmowa Herbata
-Grupa #13
-Grupa Filmowa Hafciarka
-Bombaclass

Autorzy:
-Anna Jadowska
-Darek Ornat + koncert
-Jacek Szleszynski
-Viola tycz
-Rafał Zaremba
-Arun Milcarz
-Maciej Migas
-Bartek Kędzierski
-Darek Szermanowicz
-Łukasz Tunikowski
-Viola Tycz
-Arkadiusz Bagiński
-Bodo Kox
-Wojciech Majewski
-Tomasz Grzyb
-Marek Arcimowicz

-Piotr Żukowski
-Piotr Matwiejczyk
-Dominik Matwiejczyk

Projekty:
-Interscenario Festiwal Scenariuszy- prowadzenie: Robert Gonera i Konrad
Jurga
-WRO – Centrum Sztuki Mediów – pokaz kuratorski
-Galeria Entropia - pokaz kuratorski
-KAN –festiwal kina niezależnego i amatorskiego - pokaz kuratorski
-Grupa #13 – pokaz teledysków
-Pracownia multimediów – ASP Wrocław – prowadzenie Aga Jarząbkowa
-Bombaclass – pokaz plenerowy
+ niespodzianki

Warsztaty Animacji
-Rafał Zaremba
-Wojciech Majewski
 

-pokaz premierowy filmu powstałego w trakcie warsztatów
-Dziecięca Wytwórnia Filmów przy Galerii Entropia
-Bombaclass
-Grupa #13
+niespodzianki

 

SCENA LITERACKA

Prowadzenie i organizacja: Karol Pęcherz (Magazyn Materiałów Literackich Cegła i Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Artystów Grawiton)
 
 
Prezentacja instalacji – przestrzenny utwór literacki 
Nie tylko dla pań: chłopcy czytają wiersze miłosne i erotyki dziewczęta rzucają kwiaty
Nie tylko dla panów: dziewczęta czytają wiersze i erotyki chłopcy rzucają kwiaty
The Battle of 7 Words – konkurs poetycki łączący elementy creativ writing i slam poetry
spotkania autorskie
Koncert: Munina Schwartz vel Adabisi   
W przerwach materiały wideo z archiwum Magazynu Cegła, a także stoisko z literackimi publikacjami redakcji Rita Baum i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, redakcji pisma RED
 
 
 
Promocja pisma  Magazynu Materiałów Literackich Cegła, Rita Baum 
Gwiazdy na dużym lodzie – konkurs literacki
Wrocławscy autorzy i autorki wybrani w pary czytają swoje utwory. Publiczność wybiera najlepszą z prezentujących się par.
Performance literacki: Adam Kaczanowski (Poznań) 
spotkania autorskie
 „SALIGIA 7 grzechów głównych” – Konrad Góra, Karol Pęcherz
W przerwach materiały wideo z archiwum Magazynu Cegła, a także stoisko z literackimi publikacjami redakcji Rita Baum i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, redakcji pisma RED
Agnieszka Wolny – Hamkało – wiersze dla dzieci
 

 

SCENA TEATRALNA

 

KLINIKA LALEK ( spektakl plenerowy)

KARBIDO – Spektakl muzyczny „STOLIK” ( scena Kalambur)

IZA POLAŃSKA- przedstwienia dla dzieci opartego na motywach baśni Braci Grimm (Bremeńscy muzykańci ruszają do Wrocławia)

 

 

SCENA CYRKOWA

 

KEJOS THE- AT-ER

Zdarzenia plenerowe, animacje dla dzieci.

Szkoła Rytmu Conga Music–  – spotkanie z instrumentami etnicznymi

 

SCENA MODY

 

INNY WYMIAR MODY- pokaz mody: PAPILATOR (FRYZURY), MISS MOLLY (ODZIEŻ),CULPA (OBUWIE)

AGA MAGERLE I GRUPA KRYNOLINA - pokaz mody z mlodzieżą MPDz Ostoja-„Złoty świat pralki i roweru, czyli pranie ręczne”

FORMALINA  POKAZ MODY

 

WYSTAWY / STAŁE EKSPOZYCJE 

 

SCENA ,,SZTUKA INTERMEDIALNA’’

 

 wernisaż, otwarcie wystawy.

 wprowadzenie: krytyk sztuki, redaktor naczelny pisma Andrzej Saj 

 ….POMIĘDZY… PERCEPCJĄ A KONTEKSTEM

KURATOR WYSTAWY : MAŁGORZATA KAZIMIERCZAK

 

Wystawa zbiorowa najbardziej charakterystycznych zaangażowanych i indywidualnych artystów środowiska twórczego Wrocławia. Twórców o charyzmatycznych niezależnych i odmiennych osobowościach realizujących swoje idee artystyczne na wielu płaszczyznach,  nie przynależąc  do dyktatu żadnego medium.

Tworzących sztukę…….. tworząc…...pomiędzy …..                                 

                                                                                                                                   

Koncepcja intermediów wprowadzona została w 1965 roku przez Dicka Higginsa

Wynikała z ducha otwartości i eksperymentów rozwoju sztuki poszukującej interdyscyplinarnej, przekraczającej gatunki,  konwencje i style. To dzieła sztuki

powstające w obszarze granicznym.Sztuka intermedialna jest odsyłaniem, widzeniem jednego medium poprzez drugie, wzajemnym aktywizowaniem i pobudzaniem.                /Ryszard Kluszczyński/

                                                                                 

 

UCZESTNICY WYSTAWY:

 

Jerzy Kosałka

i inni.

Marek Sienkiewicz

Paweł  Jarodzki

Lech Twardowski

Anna Kutera

Roman Kutera

Krzysztof Wałaszek

migacz+czapczyński

Witold Liszkowski

Beata Olszewska

Krzysztof Skarbek

Anddrzej Dudek Durer

Elżbieta Wałaszek

Tomasz Domański

Paweł Lisek

Małgorzata Kazimierczak

Jacek Zachodny

Karolina Szymanowska

Tomasz Bajer

Piotr Jędrzejewski

Tomasz Opania

 

SCENA FOTOGRAFII

Wystawa fotografów wrocławskich ( przestrzeń Galerii BROW ART.)

Zenon Harasym , Andrzej  Dudek-Durer, Czesław Chwiszczuk, Iza Moczarna –Pasiek, Marcin Podgórny, Katarzyna Janas, Rafał Warzecha, Michał Pietrzak, Iwona Pustelnik, Magda Kotkowska, Joanna Stoga, Michał Pietrzak, , Bogdan Konopka , Andrzej Lachowicz , Adam Lesisz , Andrzej Ploch , Małgorzata Kazimierczak, Rafał Warzecha, Wojtek Nekanda Trepka, Tomasz Sysło, Marcin Owczarek, Grzegorz Adamski, Jerzy Wojtowicz, Kamila Żurawska, Krzysztof Saj, Marcin Osman, Krzysztof Ćwik,

 

Wystawy i ekspozycje  towarzyszace festiwalowi  : Mariusz Mikołajek, Joanna Kaucz, Natalia Kabanow, Marcin Fajfruk, Joanna Pałys, Karolina Jaklewicz, Agnieszka Mitko,

Kurator wystawy: Marcin Wiktorski

 

Wystawa współczesnej sztuki czeskiej artystów zaprzyjaźnionych z Wrocławiem:
Milan Langer, Jindrich M.  Pavlicek, Jana Matejkova, Radomir Skoda, Jan
Prazan, Padoslav Pavlicek, Michal Kindernay,

 

MY WROCŁAWIANIE- Fotografie Wrocławia - wykonane przez czołowych fotografików polskich 40 fotogramów pokazanych na tyłach browaru.Zamysłem wystawy „Wrocław 2” byłaby kontynuacja próby szukania i utrwalania tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska wokół jego stolicy Wrocławia. Do prezentacji zostaną zaproszeni artyści których nazwiska wiążą się z historią wrocławskiej kultury. Do grona artystów wcześniej nie prezentowanych dołączyli:AdamBończa-Pióro
AndrzejDudekDurer
ZenonHarasym
MałgorzataKazimierczak
StanisławKokurewicz
BogdanKonopka
AndrzejLachowicz
AdamLesisz
MateuszPalka
AndrzejPloch
TadeuszSawa-Borysławski
JanuszStankiewicz
ZbigniewTomaszczuk
Andrzej Ploch

 

 SCENA DESIGN

 

SCENA SZTUKI UŻYTKOWEJ to przestrzeń, w której prezentowana jest symbioza wszystkich dyscyplin plastycznych, a wszystkie obiekty, często bardzo różne, łączy jedna cecha – FUNKCJA. Ascetyczna lub rozbudowana forma jest właściwie wypadkową przeznaczenia, technologii, potrzeb społecznych, mody i ….. ceny.

 

W trakcie Festiwalu Podwodny Wrocław prezentowane będą dzieła artystów, którzy sami decydując o tematyce, pokarzą się z mniej komercyjnej strony. Będzie to „koktajl” różnych dyscyplin design’u, a także obiekty zaprojektowane specjalnie na tą edycję Festiwalu, które przeznaczone są dla jego uczestników.

grafika użytkowa, obiekty użytkowe do przestrzeni prywatnych i publicznych, design proekologiczny, design unikatowy, architektura , instalacje świetlne + niespodzianki

Artyści:EIT Design; Me and My Friends; Imago, Anna Majewska, Tomasz Gacek, Marcin Południak, Katarzyna Kołodziej + goście.

Kurator: Sławomir Kurałowicz

  

 GABUKOW+EME- "Side Specific -Art"-instalacja.
 Robert Kuciński " Iluminacja" - instalacja
 Maciej Siedlecki-instalacja
 Karolina Kędzierska z Piotrem Nowakiem- instalacja.

 Kurator: Marzena Krzemińska